این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد گازاکس کاملا محفوظ می باشد

0

ساخت باربیکیو آجری

ساخت باربیکیو آجری
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/23 0 نظر

نمونه ای از المان هایی که امروزه افراد زیادی به استفاده از آن در طراحی باغ، حیاط خلوت و حتی تراس خانه خود تمایل دارند، باربیکیو می باشد. این المان انواع مختلفی داشته و از این رو می تواند نیازهای مختلف افراد با توجه به فاکتورهای مختلف را فراهم کند. در این میان باربیکیو آجری به دلیل ساخت آسان، مقرون به صرفه بودن و زیبایی، نمونه ای از پرطرفدارترین انواع کباب پز می باشد. در ادامه این مطلب از گازاکس به بیان جزئیات بیش تر در مورد این المان، مزایا، معایب و نحوه ساخت آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

آموزش ساخت باربیکیو آجری

آن چه که در ابتدای کار باید نسبت به آن تصمیم گیری شود، انتخاب مکان مناسب برای ساخت باربیکیو آجری می باشد، چرا که این گونه کباب پزها قابلیت جا به جایی ندارند. بنابراین باید در انتخاب مکان مناسب برای ساخت آن دقت لازم صورت گیرد.

 

باربیکیو آجری، باربیکیو، باربیکیو اجری، اموزش ساخت باربیکیو آجری، ساخت باربیکیو، باربیکیو دست ساز

 

 

برای مثال بد نیست به ساخت آن در نزدیک محل نشیمن در محوطه فکر کنید. تنها نکته ای که در ساخت این محصول در نزدیکی این قسمت باید مورد توجه قرار دهید، رعایت فاصله مناسب با محل نشستن می باشد. این فاصله باید به گونه ای باشد که دود حاصل از گریل مواد غذایی باعث ایجاد اذیت برای مهمانان نشود.

پس از انتخاب مکان مناسب، نوبت به آماده سازی مراحل اولیه برای شروع به ساخت می رسد. در ابتدا باید توجه کنید، زمینی که قصد ساخت باربیکیو بر روی آن را دارید باید از مقاومت و استحکام لازم برای تحمل وزن باربیکیو برخوردار باشد.

اگر احساس می کنید مکان انتخابی استحکام لازم را ندارد، قبل از هرچیزی باید آن قسمت را بتن ریزی کنید. هم چنین توجه داشته باشید که در هنگام ساخت حداکثر فضای لازم برای انجام این کار را در نظر بگیرید، تا در هنگام استفاده از آن دچار مشکل نشوید.

 

برای شروع کار باید به دنبال خرید ست کامل گریل باربیکیو باشید. ست باربیکیو آجری شامل المان هایی از جمله سینی زغال باربیکیو، سینی گریل و در صورت تمایل سینی گرم نگهدارنده غذا می باشد. هم چنین باید نسبت به خرید متریال اصلی یعنی آجر نیز اقدام نمایید.

برای تخمین تعداد آجری که برای این کار لازم است می توانید از سینی گریل استفاده نمایید. به این منظور سینی گریل را روی زمین قرار داده و آجرها را اطراف آن را بچینید. هم چنین ارتفاعی که برای باربیکیو در نظر دارید را نیز اندازه گیری نمایید.

برای اندازه گیری ارتفاع این المان، باید توجه داشته باشید که در هنگام استفاده و ایستادن پشت آن راحت باشید. به طور کلی می توان گفت در بیش تر موارد، از 7 تا 9 ردیف آجر استفاده می شود. اما با این حال این تعداد بستگی به خود شما دارد.

 

باربیکیو آجری، باربیکیو، باربیکیو اجری، اموزش ساخت باربیکیو آجری، ساخت باربیکیو، باربیکیو دست ساز

 

اگر فضای کافی در اختیار دارید، در کنار باربیکیو یک میز برای آماده سازی غذا و قرار دادن وسایل نیز در نظر بگیرید. از دیگر مواد لازم برای ساخت باربیکیو آجری، ملات می باشد. برای ساخت ملات هم به سیمان نیاز است.

حالا نوبت به ساخت می رسد. برای انجام این کار در ابتدا یک لایه آجر را در اطراف سینی باربیکرو قرار دهید تا بتوانید آن را اندازه گیری کنید. توجه داشته باشید که آجر ها باید به شکل E چیده شوند. در هنگام چیدمان آجر دقت کنید که دیواره نه باید چندان پهن و نه چندان باریک باشد. پس از مشخص شدن چگونگی چیدمان، آجرها را برداشته و از یک لایه ملات در زیر آن ها استفاده کنید تا در جای خود فیکس شوند.

 

بیشتر بخوانید: انواع باربیکیو

 

در هنگام انجام این کار از ابزار لازم مانند تراز استفاده کنید تا مطمئن شوید، آجرها در یک راستا و به طور صحیح در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. برای اطمینان از استحکام آن ها از یک بست فلزی مناسب در بین و پشت دیوار آجری استفاده کنید.

برای ساخت دیوار باربیکیو بهتر است چیدمان آجرها به شکلی باشد که به برش زنی آجر نیاز نداشته باشید. برای ساخت دیوار بهتر است از گوشه ها شروع کرده و شکاف ها را به تدریج پر کنید. در هر ردیف از قرار دادن آجر، اتصالات را نصب کنید، تا دیوار از استحکام کافی برخوردار باشد. استفاده از ابزار تراز برای صاف بودن دیوار را فراموش نکنید.

در هر مرحله از قرار دادن آجرها بر روی یکدیگر، ملات اضافی بیرون زده از آن ها را قبل از خشک شدن پاک کنید. زمانی که به ارتفاع مورد نظر رسیدید، در قسمت چپ یک زاویه ایجاد کرده و دیواری برای قرار دادن سینی زغال ایجاد کنید.

به منظور این که دیوار آجری قابلیت تحمل سینی زغال را داشته باشد، از براکت در زیر آن استفاده کنید که سینی زغال و گریل دچار خمیدگی نشوند. اگر تصمیم به استفاده از یک میزدر کنار باربیکیو دارید، باید در مورد ارتفاع آن تصمیم گیری کنید.

پس از اتمام کار به مدت 48 ساعت قبل از استفاده، اجازه دهید تا ملات ها به طور کامل خشک شده و آجرها در جای خود تثبیت شوند. اگر احتمال بارندگی وجود دارد، بهتر است روی آن را با استفاده از یک کاور بپوشانید تا ملات خیس نشود.

 

باربیکیو آجری، باربیکیو، باربیکیو اجری، اموزش ساخت باربیکیو آجری، ساخت باربیکیو، باربیکیو دست ساز

 

نگهداری از باربیکیو آجری

بدون شک هرچه از این مدل کباب پز بیش تر استفاده کنید، ظاهر آن در طول زمان بیش تر تغییر می کند. استفاده از برخی اسپری های براق کننده و محافظ و یک برس سیمی می تواند در حفظ زیبایی این المان به شما کمک کند.

بهتر است پس از هر بار استفاده مواد غذایی به جا مانده بر روی سینی گریل را با استفاده از برس سیمی پاک کرده و از اسپری روغن گیاهی بر روی آن استفاده نمایید. این کار از زنگ زدگی احتمالی سینی نیز جلوگیری می کند. هم چنین پس از هر بار استفاده بهتر است خاکسترها را جدا کنید تا در دفعات بعدی غذا طعم بهتری داشته باشد.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات